Silovao pastorku 16 godina

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Silovao pastorku 16 godina

DABLIN - Novi slučaj "Fricl" otkriven je u Irskoj. Anonimna žena, koja se predstavila samo kao Ketrin, ispričala je da ju je očuh 16 godina držao zatočenu i silovao, poslije čega je rodila petoro djece.

U intervjuu za Njuztok radio, Ketrin je tvrdila da ju je očuh zatočio kad je imala samo 12 godina, na izolovanoj farmi blizu njihove kuće.

- Bio je sklon nasilnom ponašanju, a inače je agresivan i krupan muškarac. Kad sam majci rekla da me dira, nazvala me lažljivicom - ispričala je u potresnoj ispovijesti Ketrin.

Napomenula je i kako je sve ispričala policiji nekoliko godina kasnije, ali je sve stalo u tužilaštvu, koje je odlučilo da ne istražuje dalje slučaj.

Ketrin je do 18. godine s očuhom već imala prvo dijete, ispričala je, a on ju je preselio u odvojenu kuću, dalje od ostatka porodice.

- Nije bilo šanse za bijeg. Bilo mi je 18 ili 19 godina kad sam otkrila da sam ponovno trudna - dodala je.

Kada je navršila 21 godinu, već je imala četvoro djece s očuhom, koju je sama podizala i brinula o njima.

- Tad sam počela da pričam i s djevojkom iz susjedstva, a ubrzo mi je poslana i socijalna radnica. Mene je samo bilo strah da on to ne otkrije, jer sam u svemu zavisila od njega - objasnila je Ketrin.

Tvrdi da je socijalnim radnicima ispričala šta joj se događa i šta sve proživljava i opet ponovila da  ništa u vezi s tim nisu preduzeli. Smilovala joj se jedino osoba iz susjedstva, koja joj je pomogla da pobjegne u SAD. Kasnije se ponovo vratila kući, kako bi pokušala da dobije svoju djecu, ali joj je očuh prijetio da će je ubiti.

- Strpao me u automobil i silovao me. Šesnaest godina traje moja muka, a moj slučaj se i dalje ne nalazi na sudu - ispričala je.

Alan Šeter, portparol irskog Ministarstva za djecu i omladinu, preksinoć je pozvao Ketrin u ime ministra Berija Endruza, da im ispriča svoju priču. Prema njegovim riječima, ako su njene tvrdnje tačne, onda bi se trebala ispitati odluka tužilaštva.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.