Foto: SAD napada naslednicu Al-Kaide
Koalicija vazdušnih snaga koje napadaju Islamsku državu, a koje predvodi SAD napala je i uporišta terorističke organizacije Korasan.
Kako prenose svjetski mediji, organizacija koja se smatra čak i opasnijom od ID bila je meta napada u sjevernozapadnoj Siriji.
Sirijska opservatorija za ljudska prava navela je da je u napadima poginulo nekoliko terorista, ali i dvoje djece.
To je drugi put da vojna avijacija zapadnih zemalja napada Korasan, koja je navodno planirala da nastavi praksu koju je uspostavila Al-Kaida, otimanja putničkih aviona i napada na velike gradove zapadnog svijeta.
U saopštenju koje je iznijela Centralna komanda SAD snaga u četvrtak, napadi su se dogodili blizu grada Sarmade, kada su pogođena vozila i zgrade u kojima su se obučavali teroristi.
Korasan se smatra jednom od najopasnijih terorističkih organizacija u svijetu, ali o njoj ima malo informacija jer nije krenula stopama Islamske države, koja gotovo svaki svoj korak objavljuje na internetu i u "svojim" medijima.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.