Ruski lovci prate Asada na putu za Iran

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ruski lovci prate Asada na putu za Iran

Moskva - Ruski lovci pratiće sirijskog predsjednika Bašara al Asada u njegovoj posjeti Iranu, saopštila je iranska agencija Fars, pozivajući se na libansku novinu "Dijar".

Avijacija međunarodne koalicije predvođene SAD je obaviještena o tome, da bi se izbjegao eventualni sukob. Predviđeno je da avion sa Asadom leti preko teritorije Iraka, javlja "Sputnjik".


Ranije je najavljeno da će sirijski predsjednik krajem decembra ili početkom januara otputovati u Teheran, iako nikakve potvrde još od kabineta Asada nije stiglo.

Posjeta Asada Iranu bilo bi njegovo drugo putovanje za posljednje četiri godine, nakon što je prošlog mjeseca otputovao u Moskvu gdje se sastao sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.