Foto: Ruska pacifička flota ušla u Sredozemno more
Moskva - Vojni brodovi iz ruske Pacifičke flote ušli su u Sredozemno more, prvi put nakon nekoliko decenija, prenose agencije.
Portparol ruske Pacifičke plote Roman Martov rekao je da će snage biti pojačane nuklearnim podmornicama, pošto je Rusija počela sa gradnjom trajne flote u tom regionu.
- Borbena grupa uspješno je prošla Suecki kanal i ušla u Sredozemlje. To je prvi put u proteklih nekoliko decenija da su brodovi Pacifičke flote ušli u taj region - rekao je Martov, dodajući da brodovi plove ka Kipru i da će se usidriti u luci u gradu Limasolu.
U borbenoj grupi su razarač “Admiral Pantečejev”, dva vojna broda amfibije “Peresvet” i “Admiral Nevelskoj”, te tanker i tegljač.
Brodovi su krenuli iz luke Vladivostok 19. marta da bi se pridružili ruskoj mediteranskoj borbenoj grupi, u kojoj su trenutno brodovi iz Sjeverne, Baltičke i Crnomorske flote, uključujući veliku fregatu za lov na podmornice, fregatu i desantni brod iz Druge klase “Ropuča”.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.