Putinov helikopter na meti napada dronova

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Putinov helikopter na meti napada dronova

MOSKVA - Helikopter koji je prevozio ruskog predsjednika Vladimira Putina našao se usred velikog napada ukrajinskih dronova tokom njegove posjete Kurskoj oblasti, rekao je komandant lokalne divizije protivvazdušne odbrane Jurij Daškin.

"Predsjednikov helikopter je zapravo bio u epicentru operacije odbijanja masovnog napada neprijateljskih dronova", rekao je Daškin za televizijski kanal Rusija 24.

On je dodao da je napad uspješno odbijen i bezbjednost predsjednika je osigurana.

Ruski novinar Pavel Zarubin potvrdio je da su ukrajinske oružane snage nastavile napade na Kursku oblast dok je Putin bio tamo.

Putin je 20. maja otputovao u radnu posjetu Kurskoj oblasti, gdje se sastao sa vršiocem dužnosti guvernera regiona Aleksandrom Hinštajnom, kao i sa čelnicima lokalnih opština i liderima volonterskih organizacija.

Ruski predsjednik je, takođe, posjetio grad Kurčatov, gdje je obišao nuklearnu elektranu "Kursk-2", koja je trenutno u izgradnji. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.