Presuda Berluskoniju u subotu

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Presuda Berluskoniju u subotu

RIM - Apelacioni sud u Milanu odbacio je danas zahtjev za izuzeće sudija u aferi "Mils" koji je podnio bivši italijanski premijer Silvio Berluksoni, optužen za podmićivanje svjedoka, javili su italijanski mediji.

Apelacioni sud odbacio je argumente Berluskonijevih advokata, koji su tvrdili da su sudije prve sudske instance u Milanu ispoljile "nikada viđenu" i "očiglednu" nezainteresovanost u potrazi za istinom i da su samo željeli da što prije donešu presudu.

Poslije odluke apelacionog suda, suđenje Berluskoniju okončaće se u subotu, iznošenjem završne riječi odbrane, nakon čega bi sudije trebalo da donesu presudu. Tužilaštvo je 15. februara zatražio da Berluskoni bude osuđen na pet godina zatvora zbog uloge u aferi u kojoj je optužen da je isplatio 600.000 dolara svom bivšem advokatu Dejvidu Milsu u zamjenu za lažna svjedočenja u više sudskih predmeta tokom 1990-ih godina.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.