Predsjednik i premijer ne mare za protokol

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Predsjednik i premijer ne mare za protokol

PARIZ - Bili smo u Londonu, proveli se, jeli i otišli kući - začuo se komentar francuskog predsjednika na talasima francuskog radija kog je čulo dva miliona ljudi.

Nikola Sarkozi tako se osvrnuo na protekli samit G20 koji je prošle sedmice održan u Londonu. Nije se međutim radilo o njegovim riječima, nego o komentaru njegovog imitatora, Nikole Kantelupa.

Što je najbolje od svega, Francuzi se ne bi začudili da je Sarkozi tim riječima opisao događaj u koji su prošli četvrtak bile uperene oči cijelog svijeta. Čovjek koji je izabran na mjesto predsjednika države prije gotovo dvije godine, uspio je " da zadivi" svijet svojim nekonvencionalnim ponašanjem i nizom gafova, prenose agencije.

Tako je na primjer, dobro "nacvrcan" izišao pred novinare na pres-konferenciji na samitu G8 u Njemačkoj, ni tri sedmice nakon što je stupio na dužnost.

Mediji su jedva dočekali njegov nesuvisli nastup, a Internet je bio preplavljen snimcima gdje se polupijani Sarkozi blesavo smije i mrmlja u mikrofon.

Komotni francuski predsjednik svog je "pajdaša" pronašao u italijanskom premijeru Silviju Berluskoniju. Italijanski političar, preduzetnik, tajkun koji se bavi nekretninama i osiguranjem, vlasnik medija i banaka, sportskih klubova, tri je puta izabran za premijera.

S Barakom Obamom i Dmitrijem Medvedevom Berluskoni se fotografisao u Londonu nasmiješen podižući pri tom oba palca visoko u vazduh.

Prilikom njihovog susreta u Rimu 27. februara ove godine šapnuo je Sarkoziju: "Trebaš mi biti zahvalan što sam ti poklonio suprugu", misleći pri­ tome na to da je Karla Bruni rođena u Italiji. Sarkozi se na to zavjerenički nasmiješio.

Berluskoni

- Investitorima na jednom sastanku u SAD, rekao je da "kompaniju prebace u Italiju jer su sekretarice zgodnije od njihovih američkih koleginica".

- Berluskonijeva supruga Veronika Lario zatražila je od muža javno izvinjenje zbog njegovog očijukanja s drugim ženama. Silvio je, naime, tepao Mari Karfanji bivšoj misici, da bi išao s njom na kraj svijeta i da bi se odmah s njom i oženio.

- Mlada glasačica Perla Pavončelo (24) pitala je Berluskonija kako da osnuje porodicu ili dobije kredit bez posla, a on joj je rekao: "Trebali biste da se udate za milionera."

- Komentarisao je da su pripadnice desnice u italijanskom parlamentu ljepše od ljevičarki: "Kad se okrenem i pogledam po parlamentu, desničarke su mi ljepše. To je dokaz da ljevica nema ukusa ni kad je riječ o ženama."

- Na fotografisanju lidera G20 u Londonu dobio je ukor od kraljice jer je vikao "Obama, Obama!", želeći da se slika s američkim predsjednikom. Elizabeta Druga mu je rekla: "A što se vi toliko derete?".

Sarkozi

- Na samitu G8 u Hajligendamu, nakon ručka s tadašnjim predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom, Sarkozi vidno pripit izlazi pred novinare, smije se i mrmlja u mikrofon. Tokom istog tog ručka, Sarkozi je sa svog mobilnog telefona nazvao svoju tadašnju suprugu Sesiliju kojoj je rekao: "Hej, pogodi ko je sad kraj mene, hi, hi, hi!", i predao telefon Putinu.

- Sastao se s papom Benediktom Šesnaestim u Vatikanu i izjavio kako je "veoma dirnut". Ali za vrijeme sastanka s Benediktom, slao je s mobilnog telefona SMS poruke.

- Sarkozi posjećuje godišnji stočni sajam u Parizu. Šetajući okolo, htio je između ostalog da pruži ruku jednom muškarcu koji se izmakao s riječima: "Nemojte da me dirate, zaprljaćete me". Ne skidajući osmijeh s lica, Sarkozi mu je odgovorio: "Gubi se, majmune!".

- Sarkozi piše čestitku Baraku Obami povodom pobjede na izborima, koja počinje sa: Dragi Barak...

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.