Požar kod Berlina ugašen, ali i dalje opasno

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tanjug/AP

BERLIN- Šumski požar u Berlinu, koji se širio na šumu Grunevald sa poligona za uništavanje eksploziva, ugašen je, ali je situacija i dalje opasna.

Uz pomoć oklopnih vozila vatrogasci, policija i vojska, uspjeli su da dopru do poligona i ustanove da na tom mjestu više nema žarišta požara.

Međutim, tlo je na pojedinim mjestima i dalje vrelo i to do 700 stepeni, saopštila je policija.

Da bi se smanjila opasnost od daljih eksplozija uskladištenih bombi i pirotehničkih sredstava, tlo se hladi vodom.

Na poligonu je ustanovljeno da su dvije bombe iz Drugog svjetskog rata, teške po 250 kilograma, ispale iz svojih držača.

One nisu eksplodirale, ali su veoma tople, pa moraju da se hlade.

Vatrogasci i specijalna firma sa oklopnim vozilima za gašenje požara trenutno djeluju na poligonu, ali je to opasno, pošto na njemu ima mnogo zaplijenjenih pirotehničkih sredstava i otkrivenih bombi, koje su donijete da bi se kontrolisano uništavale.

Zbog brojnih eksploziva, i stalnih detonacija, vatrogasci su požar morali da gase sa velike udaljenosti od 1.000 metara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.