Ponovo uhapšen naoružan čovjek na Trampovom golf terenu

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ponovo uhapšen naoružan čovjek na Trampovom golf terenu

LOS ANĐELES - Američke vlasti uhapsile su 38-godišnjeg Džanina Džona Taelea na golf terenu predsjednika Donalda Trampa u Rančo Palos Verdesu, nakon što je navodno fotografisao i snimao pripreme obezbjeđenja uoči predsjednikovog dolaska.

Taele je priveden u nedjelju, dva dana prije Trampove večere za prikupljanje sredstava za Republikanski nacionalni komitet, a policajci su u njegovom džepu pronašli okvir sa 16 metaka, dok je u automobilu bila napunjena pištoljska municija i oružje.

Tokom pretresa njegove kuće u obližnjem Dauniju istražitelji su zaplijenili više komada vatrenog oružja, okvire i municiju, pancir, komunikacionu opremu i bilježnice sa sadržajem koji su opisali kao "zabrinjavajući".

Šerifovo odjeljenje okruga Los Anđeles saopštilo je da je osumnjičeni u trenutku privođenja već bio predmet odvojene istrage policije El Segunda zbog navodne pljačke.

Motiv još nije utvrđen

Istražitelji nisu objavili šta je pisalo u pronađenim bilježnicama niti su potvrdili da je Taele planirao napad na predsjednika ili učesnike republikanskog skupa, naglašavajući da trenutno ne postoji vjerodostojna prijetnja stanovništvu.

Protiv njega su podignute optužbe za krivična djela koja obuhvataju razbojništvo drugog stepena, posjedovanje okvira velikog kapaciteta i posjedovanje puške ili sačmarice sa skraćenom cijevi, kao i prekršajnu optužbu za skriveno oružje u vozilu.

Taele se izjasnio da nije kriv, određena mu je kaucija od 250.000 dolara, a sud mu je zabranio približavanje golf-terenu i posjedovanje bilo kakvog oružja.

Slučaj je ponovo otvorio pitanje bezbjednosti Donalda Trampa, nakon što je porota 2025. godine proglasila krivim muškarca optuženog za pokušaj atentata na njega na golf-terenu na Floridi, navodi "AsiaOne".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.