Pedofilu 576 godina zatvora

B92
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Pedofilu 576 godina zatvora

Vašington - Na skoro 600 godina zatvora, i nakon višemjesečne potere, uhvaćen je i osuđen jedan Amerikanac zbog seksualnog zlostavljanja djevojčica.

Prije nego što mu je sudija izrekao kaznu, Ričard Hiring (57) se smijao kada je upitan da li ima nešto da kaže.

- Smej se, ali zaslužuješ svaki vijek kazne koju ću ti dati – rekao mu je sudija na to i odredio 576 godina zatvora.

Njega je 2007.godine prijavila tada 15-godišnja djevojčica koju je Hiring tri godine seksualno zlostavljao. To je okuražilo još neke žrtve ovog pedofila, koje su ga takođe prijavile policiji.

Suđenje je održano 2010.godine, ali je Hiring umakao pred samo izricanje presude. Potera za njim je trajala 18 meseci, na kraju je dospio i na listu 15 najtraženijih biegunaca u SAD.

Sredinom ovog mjeseca konačno je osuđen za svih 17 tačaka po kojima je tužen, za seksualno zlostavljanje, i stavljen iza rešetaka.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.