Orban tvrdi: 2025. će biti prva godina mira

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Arhiva

BUDIMPEŠTA- Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da će 2025. godina biti prva godina mira, naglašavajući da je sada moguće razmišljati hrabro i postaviti velike ciljeve.

On je istakao da je "liberalni Zapad gotov" i da je svijet u fazi transformacije u kojoj bi svaka nacija trebalo da pronađe svoje mjesto, prenosi MTI.

Orban je na otvaranju CODE centra za digitalna iskustva u Vespremu dodao da su Mađari oduvijek željeli mir, slobodu i stvaranje i da su čekali da "ponovo učine Mađarsku velikom".

On je naglasio da takvi ciljevi mogu da budu postignuti samo kada neko daje "vjetar u leđa", što bi trebalo da znači povoljan trenutak za ostvarivanje velikih poreznih olakšica koje će biti među najvećima u Evropi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.