Foto: Optužnica za oca
BERLIN - Tužioci u Njemačkoj mogli bi da optuže oca tinejyera koji je prošle nedjelje ubio 16 ljudi za ubistvo iz nehata, prenosi Tanjug.
Obrazloženje je da je oružje kojim su počinjena ubistva ostavio nezaključano, iako je znao da je njegov sin bio depresivan. Sedamnaestogodišnji Tim Krečmer prošle srijede ubio je iz očevog pištolja "bereta" 12 učenika i nastavnika u bivšoj školi i još troje ljudi, a potom izvršio samoubistvo, kada su ga opkolili policajci.
Tužioci u Štutgartu su saopštili da su pokrenuli istragu o ulozi oca u zločinu, pošto je utvrđeno da je vjerovatno bio upoznat sa sinovljevim labilnim mentalnim stanjem.
Policija je saopštila da je Krečmer zbog depresije bio na liječenju između aprila i septembra prošle godine, kada je prekinuo liječenje.
Tužilaštvo i policija u zajedničkom saopštenju su naveli da konkretni znaci da su roditelji bili upoznati sa sinovljevim zdravstvenim problemima daju povod da bi slučaj mogao biti procesuiran kao ubistvo iz nehata.
Prošlonedjeljni napad je podstakao debatu u Njemačkoj da li treba zabraniti vatreno oružje u privatnim kućama, što, prema anketama, ima podršku Nijemaca, dok političari navode da je neizvodivo.
Krečmerov otac, član streljačkog kluba, imao je u kući 15 pištolja, od kojih su 14 bili zaključani, kako nalaže zakon, dok je "bereta" bila nezaključana u spavaćoj sobi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.