Oland vodi u anketama

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Oland vodi u anketama

PARIZ - U Francuskoj je u petak bio posljednji dan predizborne kampanje za predsjedničke izbore, zakazane u nedjelju, 22. april.

U subotu je u Francuskoj predizborna tišina.

Socijalista Fransoa Oland, koji, prema rezultatima anketa, vodi ispred ostalih kandidata, održao je svoj posljednji predizborni miting u Bordou, a francuski predsjednik Nikola Sarkozi to je učinio nešto kasnije u Nici.

Prema rezultatima anketa, Oland i Sarkozi su skoro izjednačeni, ali se očekuje da će kandidat socijalista pobijediti u drugom krugu.

Rezultati anketa govore da kandidat krajnje desnice Marina Lepen ima podršku 17 odsto ispitanih, dok je kandidat stranaka lijevog centra Žan-Luk Menešon na 14 do 15 odsto.

Fransoa Bajru je na petom mjestu.

Kampanja predsjedničkih kandidata bila je usmjerena na ekonomiju i Sarkozi je ukazivao na dobar ekonomski rast tokom 2011. godine, ali je suočen sa stopom nezaposlenosti od deset odsto.

Oba vodeća kandidata obećala su rebalans budžeta, ali je Oland naglasio da će njegova pažnja biti usmjerena na rast više nego na mjere štednje.

Prva runda izbora u Francuskoj biće održana 22. aprila i, ukoliko nijedan kandidat ne dobije apsolutnu većinu, drugi krug biće održan 6. maja.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.