Odobrenje upotrebe "sputnjika ve" moguće do kraja godine

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: GS

ŽENEVA- Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) može da odobri upotrebu ruske vakcine protiv kovida 19 "sputnjik ve" do kraja godine, izjavila je glavni naučnik SZO Sumja Svaminatan.

Ona je rekla da postoje određeni pravni dokumenti koje obje strane treba da potpišu prije nastavka procesa provjere ruske vakcine.

"Ruske vlasti nas uvjeravaju da će ti dokumenti uskoro biti potpisani i čim to bude gotovo biće ponovo započeti evaluacija i dijalog, a zatim će biti isplanirane inspekcije", istakla je Svaminatanova.

Prema njenim riječima, SZO se nada da će što prije poslati svoje stručnjake u Rusiju, kako bi pregledali mjesta proizvodnje vakcine.

Proizvođač ruske vakcine, centar "Gamaleja", predao je zahtjev za odobrenje upotrebe "sputnjika ve" SZO u februaru, a organizacija je poslala svoje inspektore u Rusiju u maju i junu. Moskva je saopštila ranije ovog mjeseca da je SZO uklonila sve barijere za odobrenje korišćenja "sputnjika ve

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.