Obustavljena potraga za nestalim avionom

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Obustavljena potraga za nestalim avionom

Džakarta - Indonezijske spasilačke ekipe prekinule su potragu za putničkim avionom kompanije "Er-Azija" zbog mraka i nastaviće operaciju ujutro, saopšteno je iz Nacionalne agencije za spasavanje i pretragu.

Avion sa 162 putnika i člana posade nestao je sa radara nakon što su piloti zatražili promjenu kursa da bi izbjegli loše vremenske uslove na liniji iz Surabaje ka Singapuru.

Bilo je nekoliko kontroverznih izvještaja o sudbini aviona, ali do sada ništa nije potvrđeno.

Aviokompanija "Er-Azija" saopštila je danas da se srušio putnički avion sa 162 putnika i člana posade koji je bio na putu iz Indonezije ka Singapuru, ali je zvaničnik indonezijskog Ministarstva saobraćaja Džoko Murdžatmodžo istakao da nisu spremni da potvrde informaciju o padu.

Indonezijska Nacionalna agencija za pretragu i spašavanje, takođe, saopštila je da se letjelica srušila zbog, kako se sumnja, jakih turbulencija.

"Avion žEr-Azijež na liniji iz Surabaje ka Singapuru pao je u vodu nedaleko od indonezijskog ostrva Belitung", objavio je dnevnik "Republika", pozivajući se na informacije iz ove agencije.

Drugi putnički avion kompanije "Er-Azija", koji je bio na putu iz Penanga ka Langkaviju u Maleziji, danas je prinudno sletio zbog tehničkih problema.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.