Foto: Obama i Putin samo neformalno
Vašington - Američki predsjednik Barak Obama ne planira zvaničan susret s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom na Azijsko-pacifičkom ili samitu G20 naredne sedmice.
Međutim, očekuje se da bi njih dvojica mogli neformalno da razgovaraju, rekao je sinoć jedan američki zvaničnik, a prenio Rojters.
Obama i Putin koji su zaoštrili odnos zbog ruske uloge u ukrajinskoj krizi i ruske podrške sirijskom predsjedniku Bašaru al-Asadu, učestvovaće na Azijsko-pacifičkom samitu u Pekingu i sastanku G20 u Brizbejnu, podsjetila je Rojters.
Američki zvaničnik, koji je obavijestio novinare o Obaminom putu, rekao je da nije predviđeno da se održi zvaničan sastanak Obame i Putina, ali da postoje velike šanse da oni nađu vremena i neformalno popričaju na sastanku APEC-a.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.