Netanjahuov sin izvrijeđao Makrona

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Agencije

JERUSALIM - Jair Netanjahu, sin premijera Izraela Benjamina Netanjahua, oštro je kritikovao predsjednika Francuske Emanuela Makrona nakon što je Pariz podržao formiranje palestinske države.

- DA nezavisnosti Nove Kaledonije! DA nezavisnosti Francuske Polinezije! DA nezavisnosti Korzike! DA nezavisnosti Baskije! DA nezavisnosti Francuske Gvineje! Zaustavite neo-imperijalizam Francuske u zapadnoj Africi -napisao je Jair Netanjahu na društvenoj mreži Iks, uputivši uz to francuskom predsjedniku i psovku.

Makron je u objavi na Iksu, na koju je Jair Netanjahu reagovao, rekao da je pozicija Francuske po pitanju sukoba u Gazi jasna i da Pariz podržava mir, bezbjednost Izraela i stvaranje palestinske države bez Hamasa.

- Podržavam legitimno pravo Palestinaca na državu i mir, kao što podržavam i pravo Izraelaca da žive bezbjedno i u miru. Neophodno je oslobađanje svih talaca, postizanje trajnog primirja, momentalan nastavak humanitarne pomoći i potraga za političkim rešenjem o dve države - naveo je Makron u objavi na Iksu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.