Melanija Tramp: Požari u Kaliforniji su razorni, razmišljam o ljudima i molim se za njih

Tanjug
Foto: Tanjug/AP

LOS ANĐELES- Supruga novoizabranog predsjednika SAD Melanija Tramp izjavila je danas da su požari u Kaliforniji razorni i da razmišlja o ljudima i moli se za njih, javlja Foks njuz.

"Toliko ljudi je izgubilo svoje domove. Imam gospodina ovdje u ekipi koji radi sa mnom, izgubio je tri kuće. To je poražavajuće", istakla je ona.

Melanija Tramp je navela da se samo nada da su svi evakuisani i da su bezbjedni.         

"I nadam se da su vlada i FEMA (američka Savezna agencija koja se bavi koordinacijom i upravljanjem odgovorima na vanredne situacije i katastrofe) tu da im pomognu", naglasila je ona.

Američko Ministarstvo zdravlja i socijalnih usluga (HHS) proglasilo je ranije danas vanrednu situaciju za javno zdravlje u saveznoj državi Kaliforniji kako bi se riješili zdravstveni problemi izazvani trenutnim požarima u okrugu Los Anđeles, prenio je Rojters.

Broj nastradalih u požarima koji su prethodnih dana zahvatili oblast Los Anđelesa povećao se danas na 10.

U požarima je izgorjelo više od 10.000 objekata, kao i više od 142 kilometra kvadratna zemljišta.

Evakuacija je naređena za oko 179.000 ljudi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana