Foto: GS
MINSK- Predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da na skoro svakom sastanku sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom razgovara o Balkanu, a time i o Srbiji.
"Moram vam reći da razgovaram o Balkanu na skoro svakom sastanku sa predsednikom Putinom. A koga imamo na Balkanu? Tačno, imamo Srbiju. Uvek je bila uporište Slovena na Balkanu. I danas je. Veoma često razgovaramo o problemima sa kojima se suočavate. Mi smo posvećeni veoma dobroj saradnji", rekao je Lukašenko tokom sastanka sa predsjednikom grupe prijateljstva sa Bjelorusijom Skupštine Srbije Dragomirom Karićem.
Kako prenosi bjeloruska agencija Belta, Lukašenko je tokom sastanka sa Karićem, naveo da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić svjestan toga i podsjetio na nedavni sastanak Vučića i Putina u Sočiju.
"Putin veoma ceni ljude na koje može da se osloni. Mi često razgovaramo o Srbiji", naveo je Lukašenko.
Vučić je krajem novembra razgovarao sa Putinom u Sočiju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.