Foto: Lopovi u Češkoj ukrali most i 200 metara pruge!
Slavkov - Neobičan i domišljat slučaj lopovluka odigrao se nedavno u češkom gradiću Slavkovu. Kradljivci starog željeza ukrali su ni manje ni više nego čitav jedan most!
To im je pošlo za rukom uz pomoć krivotvorenih potvrda o tome da su unajmljeni kako bi demolirali most iznad stare pruge, a zatim se i nje riješili jer se na tom mjestu planira uvesti biciklistička staza, piše Telegraf . Sa sobom su tako odnijeli čitav most težak 10 tona, kao i 200 metara pruge.
Portparol željeznice Pavel Halla izjavio je kako joj je ovim načinjena šteta u vrijednosti od nekoliko miliona evra, koliko će stajati zamjena mosta. Lokalni predstavnici izjavili su kako su tek naknadnom provjerom otkrili da se radi o prevari i da su nasamareni, javlja Daily Mail .
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.