Foto: Arhiva
MOSKVA- Rusija je posvećena jačanju strateškog sveobuhvatnog dijaloga i proširenju praktične saradnje u svim pravcima sa Asocijacijom nacija jugoistočne Azije, izjavio je danas ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Lavrov je na ministarskom sastanku ASEAN-Rusija istakao da udruženje slavi 55 godina postojanja.
- Za nas Ruse broj pet asocira prije svega na ocjenu koju najbolji učenici dobiju u školi. Ta ocjena se zove "odličan". Dakle, sama istorija vam daje dvije najviše ocjene. Rusija podržava vaš istorijski izbor i spremna je da ojača strateški sveobuhvatni dijalog i proširi praktičnu saradnju u svim pravcima - rekao je Lavrov.
On je podsjetio da je još 2005. godine, na prvom sastanku lidera Rusije i ASEAN-a u Kuala Lumpuru, potpisana zajednička deklaracija o razvijenom i sveobuhvatnom partnerstvu.
- Tokom 2018. to je dostiglo strateški nivo. Danas s pravom možemo da tvrdimo da su naši odnosi zapravo na nivou sveobuhvatnog strateškog partnerstva - zaključio je Lavrov, prenio je TASS.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.