Lavrov i Keri: Kompletirati listu terorističkih grupa

Sputnjik
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Lavrov i Keri: Kompletirati listu terorističkih grupa

Ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov i američki državni sekretar Džon Keri potvrdili su da je neophodno kompletirati listu islamskih terorističkih grupa protiv kojih se treba zajednički boriti.

O tome su ruski i američki zvaničnici razgovarali telefonom uoči njihovog susreta, koji je zakazan za srijedu u Moskvi.

Kako se navodi u saopštenju ruskog Ministarstva inostranih poslova, i Lavrov i Keri saglasni su da je neophodno sastaviti spisak svih učesnika opozicije koji će učestvovati u budućim pregovorima sa jedne strane, kao i spisak terorističkih grupa sa druge.

To je neophodno učiniti uoči nove runde pregovora Međunarodne grupe za Siriju, kao što je dogovoreno na prethodnom susretu koji je održan 14. novembra u Beču, dodaje se u saopštenju.

Keri će na inicijativu Vašingtona doputovati 15. decembra u Moskvu, gdje će se sastati sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom i šefom ruske diplomatije Sergejom Lavrovom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.