Kim Džong Un poslao čestitku Putinu povodom Dana pobjede

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kim Džong Un poslao čestitku Putinu povodom Dana pobjede

PJONGJANG - Predsjednik Sjeverne Koreje Kim Džong Un uputio je čestitke ruskom lideru Vladimiru Putinu povodom 75 godina od pobjede u Drugom svjetskom ratu, javila je danas agencija KCNA.

Kim Džong Un je u čestitiki naveo da je ruski narod prije 75 godina pokazao ogromno herojstvo i nesebičnost, postigao veliku pobjedu u ratu protiv fašizma koji je prijetio sudbini čovječanstva.

U isto vrijeme, lider Sjeverne Koreje naglasio je da će herojska djela i ono što je postigao ruski narod ostati u trajnom sjećanju naroda svih zemalja koje vole i pravdu i mir.

Kim Džong Un je napomenuo da su dvije zemlje naslijedile tradiciju prijateljstva koje će nastaviti da razvijaju i tako prevazilaze različite izazove i iskušenja.

On je izrazio uvjerenje da će strateški i tradicionalno prijateljski odnosi između Sjeverne Koreje i Ruske Federacije nastaviti da jačaju i da se razvijaju u skladu sa izazovima novog doba, prenio je TASS.

Rusija danas obilježava 75 godina od pobjede u Velikom otadžbinskom ratu, ali bez velike vojne parade kao ranijih godina zbog epidemije virusa korona.

Kako je ranije javljeno, Putin će položiti vijenac kod Vječne vatre u Moskvi i sa tog mjesta obratiće se naciji.

Prema ranijoj najavi, u Moskvi će biti održana parada aviona i helikoptera, dok će svečanosti povodom 75 godina od pobjede u Drugom svetskom ratu, uz veliku paradu i marš "Besmrtnog puka", biti održane kada prođe epidemija virusa korone.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.