Kanađanin špijunirao za Kinu

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kanađanin špijunirao za Kinu

Toronto - Kanadska policija uhapsila je jednog muškarca iz Toronta zbog sumnje da je prislijeđivao provjerljive informacije o kanadskoj brodogradnji Kini, rekli su danas zvaničnici bezbjednosti.


Šef lokalne policije Dženifer Strekan rekla je na konferenciji za novinare da je policija juče uhapsila 53-godišnjeg Ćinga Kventina Huanga.

"U ovakvim slučajevima, razmjena informacija može određenoj strani dati taktičku, vojnu ili stratešku prednost ako je upoznata sa detaljima vojnih plovila koja učestvuju u odbrani kanadskih voda ili suvereniteta", rekla je Strekanova, ne iznoseći detalje.

Na konferenciji za novinare učestvovali su zvaničnici agencija bezbjednosti, policije, pograničnih službi, kao i Kanadske obavještajne službe.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.