Kabina žičare udarila u dolaznu stanicu na skijalištu, povrijeđeno šest ljudi

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kabina žičare udarila u dolaznu stanicu na skijalištu, povrijeđeno šest ljudi

PARIZ - Šest osoba povrijeđeno je danas, od kojih dvije teže, kada je kabina žičare udarila u dolaznu stanicu u skijalištu Val Torens u oblasti Savoja na jugoistoku Francuske.

Kako je navedeno u saopštenju prefekture Savoje, kabina u kojoj se nalazilo 16 radnika udarila je u dolaznu stanicu na više od 3.000 metara visine pod veoma teškim vremenskim uslovima .

Prefekt Savoje Fransoa Ravije rekao je da su povrijeđeni evakuisani i da im je ukazana pomoć, prenosi BFM TV.

Prefektura je u saopštenju navela da je "aktivirala ćeliju za upravljanje krizama i resorni operativni centar, da bi koordinisala hitne službe, u saradnji sa gradonačelnicima opština".

Ukupno 125 ljudi učestvuje u operacijama pružanja pomoći. Prema informacijama regionalnih medija, povrijeđeni radnici išli su na gradilište "Karon 3200", restoran na planini, koji bi trebalo da bude otvoren u decembru.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.