Foto: Jerusalim blokiran zbog opasnosti od terorističkog napada
Tel Aviv - Izraelska vojska blokirala je Jerusalim zbog opasnosti od terorističkog napada, javlja agencija Anadolija.
Kako dodaje agencija, izraelske vlasti su preduzele opsežne mjere bezbjednosti pošto su obavještajne službe najavile mogućnost terorističkog napada u Jerusalimu.
Portparol Biroa za bezbjednost pri Vladi Izraela Miki Rozenfeld rekao je agenciji Anadolija da su angažovane sve relevantne bezbjednosne agencije za slučaj napada.
- Sve državne ustanove uključujući policiju, vatrogasne službe i ljekarske jedinice stavili smo u stanje pripravnosti u slučaju terorističkog napada - kazao je Rozenfeld.
Izraelska vojska je saopštila da su angažovane dodatne jedinice kako bi se pojačale mjere bezbjednosti u izraelskim naseljima koja su meta potencijalnih napada.
- U izraelskim naseljima smo povećali broj vojnika dok su na ulazima u pojedina naselja angažovani dodatni vojnici i postavljene barikade - dodaje izraelska vojska.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.