Izrael izvršio vazdušni udar u Gazi

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ilustracija

JERUSALIM- Izrael je izvršio danas prvi vazdušni udar u Pojasu Gaze u posljednjih nekoliko mjeseci kao odgovor na ispaljivanje rakete iz ove palestinske enklave nakon vikenda tokom kojeg je bilo nasilja oko svetilišta u Jerusalimu.

Vojska je saopštila da su specijalne snage noćas izvršile pet hapšenja na okupiranoj Zapadnoj obali, gdje je ranije izvršeno nekoliko izraelskih racija od kada je povećana učestalost napada i demonstracije prije četiri sedmice, prenio je AFP.

Tenzije su u posljednje vrijeme fokusirane na kompleks džamije Al Aksa, koji Jevreji nazivaju Brdo Hrama, a koji se nalazi u istočnom dijelu Jerusalima, koji je Izrael pripojio svojoj teritoriji.

Ovdje se dešava nasilje u vrijeme svetog muslimanskog mjeseca ramazana i jevrejske Pashe, zbog čega postoji bojazan od izbijanja većeg konflikta. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.