Foto: Tanjug
| Po prvi put svih 27 italijanskih gradova pod crvenim meteoalarmom
RIM – Po prvi put ikada, svih 27 većih gradova koje italijansko Ministarstvo zdravlja prati zbog upozorenja na visoke temperature danas je bilo pod maksimalnim, crvenim nivoom uzbune, tokom četvrtog toplotnog talasa u Italiji ove godine.
Prognozira se da će toplotni talas, sa temperaturama koje su u pojedinim oblastima dostizale 40 stepeni Celzijusa, trajati najmanje još deset dana, prenosi Ansa.
Mesina i Ređo Kalabrija danas su se pridružili grupi od 25 gradova koji su već bili pod crvenim meteoalarmom – Bolcano, Kampobaso, Čivitavekija, Firenca, Frozinone, Latina, Peruđa, Rijeti, Rim, Torino, Viterbo, Bolonja, Breša, Kaljari, Milano, Napulj, Peskara, Venecija, Verona, Katanija, Đenova, Palermo, Trst, Ankona i Bari.
Crveno upozorenje ukazuje na vanrednu situaciju zbog toplotnog talasa sa dugotrajnom vrućinom i visokim opštim rizikom po zdravlje, čak i za mlade ljude.
Očekuje se da će oluje pogoditi sjevernu Italiju u narednih nekoliko dana, što će u tim krajevima blago sniziti temperature.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.