Iranski predsjednik okružen istjerivačima đavola

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Iranski predsjednik okružen istjerivačima đavola

TEHERAN - U borbi između iranskog vođe revolucije ajatolaha Ali Hameneja i predsjednika Irana Mahmuda Ahmadinedžada pojavio se novi, vrlo bizaran aspekt, jer je oko 25 saradnika predsjednika proteklih dana uhapšeno zbog "magije" i "prizivanja duhova".

Prema pisanju medija, kako prenosi austrijska novinska agencija APA, među uhapšenima našao se i Abas Gafari, koji je navodno Ahmadinedžadov lični istjerivač đavola.

Gafari posjeduje natprirodne sposobnosti i može da priziva duhove, kaže se u optužnici protiv njega. Tokom saslušanja Gafari je dobio srčani udar.

Uhapšen je i Abas Amirifar, predsjedavajući Ahmadinedžadovog kulturnog savjeta i glavni propovjednik predsjednika, prenosi švajcarski list "Noje Cirher cajtung".

Njemu se prebacuje da je pustio u opticaj jedan CD koji najavljuje povratak skrivenog dvanaestog imama Mahdija, koji u šiitskom islamu važi kao spasitelj.

Konzervativne vjerske vođe smatraju, međutim, da povratak Mahdija ne može biti predskazan.

Tendencija Ahmadinedžada misticizmu je postala jasna već 2005. Tada je govorio da se "sveto svjetlo" spustilo na njega kada je držao govor pred Generalnom skupštinom UN. Štaviše, Ahmadinedžad stalno priziva dolazak Mahdija koji, prema vjerovanjima, već oko 1.000 godina živi skriveno i treba da se pojavi pred Strašni sud.

Doskora su Ahmadinedžad i najviši vjerski vođa Hamenej bili jedinstveni i važilo je da su na potpuno istoj liniji. Međutim, prilikom polaganja zakletve Ahmadinedžada za drugi mandat 2009. Hamenej je odbio da zagrli predsjednika.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.