Foto: Iranska revolucionarna garda: Osvetićemo se za žrtve iz Kermana
TEHERAN - Prvi potpredsjednik Iranske revolucionarne garde Mohamed Mokber obećao je danas da će se ta elitna jedinica osvetiti za ubistvo blizu 100 ljudi u gradu Kermanu, na ceremoniji obolježavanja četvrte godišnjice ubistva Kasema Solejmanija, nekadašnjeg komandanta elitnih Kuds jedinica, koji je ubijen u američkom napadu dronom 2020. godine u Iraku.
-Veoma jaka osveta biće servirana ubicama od ruku vojnika Solejmanija - rekao je Mokber novinarima u bolnici, gdje su ranjeni dobijali pomoć za najkrvaviji napad u Iranu od Islamske revolucije 1979. godine.
Zasad niko nije preuzeo odgovornost za napad.
Ministar policije Irana Ahmad Vahidi rekao je da je dosad potvrđeno da je ubijeno 84 ljudi, a da je ranjeno 284, međutim, s obzirom na to da je veliki broj ranjenih u teškom stanju, postoji mogućnost da se broj preminulih poveća, prenijela je agencija Tasnim.
Prethodno su iranski mediji objavili da je ubijeno 103, a ranjeno 188 ljudi.
Visoki zvaničnik iz administracije predsjednika SAD Džozefa Bajdena rekao je da eksplozije "liče na terorističke napade" kakve je ranije izvodila Islamska država.
Predsjednik Irana osudio je podmukli i nehumani zločin, dok je vrhovni vođa, ajatolah Ali Hamnej obećao da će se Iran osvetiti za žrtve dvije eksplozije u Kermanu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.