Iran: Početak rješavanja isfabrikovanog nuklearnog dosijea

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Iran: Početak rješavanja isfabrikovanog nuklearnog dosijea

Tunis - Iranski ministar spoljnih poslova, Ali Ahbar Salehi, izrazio je danas svoj optimizam povodom razgovora sa velikim silama koji treba da se održe sljedećeg mjeseca u Bagdadu i dodao da će oni donijeti napredak u rješavanju, kako je istakao, “isfabrikovanog” iranskog nuklearnog dosijea.

“Nalazimo se na početku kraja onoga što ja nazivam isfabrikovani iranski dosije”, kazao je Salehi novinarima u Tunisu, gdje se nalazi u zvaničnoj posjeti.

“Mislim da će na sastanku u Bagdadu biti postignuto još napretka i preduzeto još koraka ka rješavanju ovog isfabrikovanog dosijea”, dodao je Salehi na arapskom.

“Optimistični smo. Posljednji sastanak u Istanbulu se završio rezultatima zadovoljavajućim za obje strane”, zaključio je Salehi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.