ID planira napade u Turskoj i EU

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: ID planira napade u Turskoj i EU

Istanbul - Ekstremisti Islamske države ušli su na terirtoriju Turske, gdje planiraju napade na diplomatske misije u Ankari i Istanbulu, objavili su turski mediji.

Mediji su se pozvali na nacionalnu obavještajnu agenciju MIT.

Kako se navodi, neki od ekstremista, među kojima Sirijci i Palestinci, takođe planiraju da uđu na teritoriju Bugarske da bi izveli napade u zemljama Evropske unije.

Oko 3.000 ekstremista iz ultraradikalne grupe u Siriji i Iraku nastoji da uđe u Tursku preko njene južne granice pošto nisu uspjeli da zauzmu sirijski kurdski grad Kobane, piše list "Hurijet".

Vjeruje se da su neki od tih ekstremista, među kojima i komandanti koji planiraju napade, već ušli u Tursku, navodi se u bilješci turske obaveštajne službe, ali se ne precizira njihov broj.

"Stručnjaci ekstremista za samoubilačke i bombaške napade pripremaju napade na misije koalicionih snaga u Istanbulu i Ankari, koje su intervenisale u Siriji", kaže se u belešci.

Turska policija nije željela da komentariše ove navode, a MIT nije bila dostupna za komentar, prenijela je agencija Rojters.

Sirijske kurdske snage odbile su prošlog mjeseca napad boraca Islamske države u Kobaneu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.