Foto: Agencije
| Povrijeđeno šest osoba
NjUJORK - Šest osoba povrijeđeno je u napadu nožem na željezničkoj stanici Pen u Njujorku, jednom od najprometnijih transportnih čvorišta u Sjedinjenim Američkim Državama. Napad se dogodio u nedjelju uveče, a osumnjičeni je ubrzo priveden.
Prema navodima njujorških vlasti, napadač je oko 19 časova nožem povrijedio više ljudi na glavnoj međugradskoj željezničkoj stanici u centru grada.
Iz njujorške Vatrogasne službe saopšteno je da je jedna osoba zadobila teške povrede, dok su ostale žrtve prošle sa lakšim i srednje teškim povredama.
Povrijeđeni su zbrinuti u više bolnica:
Portparol željezničke kompanije Amtrak potvrdio je da je na mjestu napada pronađen nož, kao i da je obezbjeđenje privelo osobu za koju se vjeruje da ima psihičke probleme.
Istražioci trenutno utvrđuju sve okolnosti napada, a prema prvim informacijama nema dokaza koji bi ukazivali na teroristički motiv.
Gradonačelnik Njujorka Zohran Mamdani izjavio je da je upoznat sa događajem i pohvalio brzu reakciju obezbjeđenja Amtraka.
Izrazio je saosjećanje sa povrijeđenima i njihovim porodicama.
Napad je ocijenio kao neprihvatljiv čin nasilja i poželioe žrtvama brz i potpun oporavak.
Napad je osudila i Keti Hočul, poručivši da građani moraju da se osjećaju bezbjedno na javnim mjestima.
- Njujorčani zaslužuju da se osjećaju bezbjedno gdje god da idu i nikada nećemo prestati da radimo na tome da to ostvarimo. poručila je Hočulova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.