Grenel: Čak je i slab Bajdenov tim razočaran Kurtijem

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Grenel: Čak je i slab Bajdenov tim razočaran Kurtijem

VAŠINGTON - Bivši izaslanik Vašingtona za dijalog Beograda i Prištine Ričard Grenel ocijenio je povodom nedavne posjete premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija SAD da je "čak i slab Bajdenov tim razočaran Kurtijem".

Grenel je na Tviteru napisao da nije pogrešno reći da Kurti nije imao sastanak u Beloj kući i dodao je da Kurti nije bio nagrađen sastankom u kancelariji savjetnika za nacionalnu bezbjednost, odnosno Ruzveltovoj ili Ovalnoj sobi.

Kaže i da se Kurti suočio s veoma oštrim kritikama demokrata i republikanaca.

"Bio je pun izgovora, a ne novih ideja. Američki političari nisu bili srećni što je odbio pomoć američke vlade kada je riječ o čistoj energiji", napisao je Grenel.

Prethodno je ambasador SAD u prištini Džefri Hovenijer objavio da je sastanak Kurtija i savjetnika američkog predsjednika za nacionalnu bezbjednost Džejka Salivena održan u Zgradi izvršne kancelarije Ajzenhauera, koja je, kako je naveo, dio Bele kuće i u kojoj se održavaju sastanci na visokom nivou.

Hovenijer je naveo da je bio iznenađen napisima u prištinskoj štampi o mjestu sastanka Kurtija i Salivena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.