Eksplozija na južnom kineskom gasovodu

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Eksplozija na južnom kineskom gasovodu

Peking - Južni dio Kine ostao je danas bez dotoka gasa zbog eksplozije na gasovodu u kojoj su povrijeđene najmanje dvije osobe, prenijeli su lokalni mediji, prenijele su agencije.

Ovaj gasovod transportuje gas iz centralne Azije na jug Kine. Incident se desio u industrijskoj zoni južne kineske provincije Đijangsi.
Gasovod ima godišnji kapacitet od 30 milijardi kubnih metara gasa, navodi Sinhua.

Snaga detonacije oborila je ljude udaljene nekoliko stotina metara. U izvještaju nije precizirano koliko je dugačko oštećenje, a vlasti su pokrenule istragu o ovom događaju.

Kina je najveći svjetski potrošač energije i ima dva velika gasovoda koji transportuju ovaj energent s kraja na kraj države, a trenutno gradi treći.

Kina je 2007. godine uvozila šest odsto gasa koji troši, a Vlada želi da podigne taj procenat na 30 odsto.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.