Foto: Dodatnih 500 vojnika spremno da pomogne plavim šljemovima
Pariz - Gvineja se sprema da pošalje dodatnih 500 pripadnika "plavih šljemova" kako bi pojačala svoj kontingent u Maliju, saopštio je danas predsjednik Gvineje Alfa Konde u Parizu.
"Imamo bataljon od oko 500 vojnika koji su spremni da se već od februara pridruže snagama Misije UN u Maliju /Minusma/", izjavio je za AFP predsjednik Konde.
U Maliju se trenutno nalazi 169 vojnika i policajaca iz Gvineje.
"Gvineja i Mali dišu istim plućima i sve što se tiče Malija tiče se i Gvineje", dodao je Konde i najavio da će Gvineja učiniti sve da pomogne Maliju da vrati jedinstvo i integritet svoje teritorije.
Predsjednik Gvineje, koji će učestvovati na ekonomskom forumu u Davosu, danas je u Parizu uputio podršku francuskom predsjedniku Fransoa Olandu nakon napada izvršenih u Parizu u kojima je poginulo 17 lica.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.