Foto: Crni vikend u Čikagu: U pucnjavama 13 mrtvih
Čikago - U pucnjavama koje su se za vreme proslave Praznika rada dogodile u Čikagu ubijeno je 13 osoba, što je najveći broj žrtava za jedan vikend u posljednja tri meseca
Lokalni mediji prenijeli su da je najmanje 65 osoba pogođeno iz vatrenog oružja tokom proteklog vikenda, od čega je njih 13 podleglo povredama, a među ranjenima je i jedna trudnica, koja se prevremeno porodila nakon što je pogođena u stomak i u kritičnom je stanju.
Time je nastavljen smrtonosni niz ubistava koja su se tokom ljeta dogodila u Čikagu, gdje je u avgustu od posljedica ranjavanja vatrenim oružjem stradalo 90 osoba, čime je ukupan broj ubistava ove godine dostigao 473.
Oko 230 osoba ubijeno je tokom juna, jula i avgusta, u kojem je zabilježen najveći broj ubistava u Čikagu od juna 1996. godine.
Tokom proteklog Praznika rada ubijeno je i ranjeno više ljudi nego za vrijeme proslave Dana sjećanja i Dana nezavisnosti.
Policija je navela da je jedan od glavnih uzroka porasta broja ubistava dostupnost vatrenog oružja, a većina zločina dogodila se u četvrtima u južnom i zapadnom dijelu Čikaga, gdje je visoka stopa nezaposlenosti i siromaštva.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.