Članice EU podijeljene oko obima sankcija Rusiji

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Članice EU podijeljene oko obima sankcija Rusiji

MADRID - Članice EU podijeljene su oko obima sankcija koje bi mogle da budu uvedene Rusiji u slučaju napada na Ukrajinu, rekao je poljski premijer Mateuš Moravjecki.

”Sve zemlje članice EU saglasne su da Ukrajina treba da zadrži svoj suverenitet”, istakao je on u intervjuu za španski list “El mundo”.

Moravjecki je dodao da se nesuglasice tiču razmjera sankcija Rusiji i vojne pomoći Ukrajini, o čemu treba da se usaglase unija ili NATO.

“Ne očekujem da će se NJemačka uključiti u sukob jer je to odluka nove vlade, ali ako odbiju da pomognu Ukrajini, zamoliću ih da to kažu naglas”, naglasio je Moravjecki.

On je rekao da dvosmislene izjave poput “nećemo slati oružje Ukrajini jer je to zona sukoba” ne ukazuju na ozbiljnu politiku u trenutnim okolnostima.

Zapad i Kijev u posljednje vrijeme stalno ponavaljaju optužbe o potencijalnoj invaziji Rusije na Ukrajinu. Portparol Kremlja Dmitrij Peskov okarakterisao je ove tvrdnje kao “prazne i neosnovane”, koje služe kao trik za eskalaciju tenzija, ističući da Rusija nikome ne predstavlja nikakvu prijetnju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.