Bijela kuća: Sve države špijuniraju

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Bijela kuća: Sve države špijuniraju

Vašington - Bijela kuća danas je odbacila kritike Francuske nakon informacija da je američka Nacionalna služba bezbjednosti /NSA/ tajno bilježila milione telefonskih poziva u Francuskoj krajem prošle i početkom ove godine, rekavši da "sve države špijuniraju".

Francuski premijer Žan Mark Ero rekao je ranije da je "istinski šokiran" izvještajima da je NSA tajno pratila telefonske razgovore desetina miliona ljudi u Francuskoj i zatražio objašnjenje.

Ero je tokom posjete Danskoj rekao da je "nevjerovatno da jedna saveznička zemlja, kao što su SAD, špijunira privatnu komunikaciju, a što nema strateško opravdanje, niti ima uporište u vezi sa nacionalnom odbranom zemlje, prenosi Frans pres.

Američki ambasador u Francuskoj Čarls Rivkin pozvan je na razgovor u zgradu Ministarstva inostranih poslova u Parizu zbog izvještaja o špijuniranju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.