Berluskoni plaća ženi tri miliona evra

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Berluskoni plaća ženi tri miliona evra

Rim - Bivši italijanski premijer Silvio Berluskoni mora da plaća svojoj drugoj ženi Veroniki Lario alimentaciju od tri miliona evra mjesečno, prenose agencije.

Berluskoni je po sudskoj presudi o razvodu zadržao nekretnine, prenosi list “Korijere dela sera.”

Veronika Lario je pokrenula brakorazvodnu parnicu 2009. godine navodeći kao razlog dolazak Berluskonija na 18. rođendan jedne djevojke iz Napulja i sklonost ka mlađim devojkama.

Ona je prvobitno tražila 43 miliona godišnje, a bivši premijer je ponudio deset puta manje – 300.000 evra mjesečno.

U obrazloženju sudske odluke navodi se član 156 Građanskog zakonika o dužnosti supružnika da, ukoliko između njih postoji razlika u primanjima, održavaju stil života na koji je bračni drug sa manjim primanjima navikao u braku.

Takođe, uzima se u obzir i da Veronika Lario izlazi iz braka bez nekretnina, prenosi Ansa.

Berluskoni se upoznao sa tadašnjom glumicom Veronikom Lario 1980. poslije jedne predstave u milanskom pozorištu.

Vjenčali su se 1990. godine i imaju troje odrasle djece.

On ima još dvoje djece iz prvog braka.

Sedamdesetšestogodišnji Berluskoni se trenutno viđa sa gotovo 50 godina mlađom ženom, podsjeća američka agencija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.