Al kaida zaprijetila Trampu i Masku

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Tanjug/AP

SANA - Vođa jemenskog ogranka Al kaide Sad el Avlaki zaprijetio je američkom predsjedniku Donaldu Trampu i milijarderu Ilonu Masku zbog rata između Izraela i Hamasa u Pojasu Gaze u svojoj prvoj video-poruci od preuzimanja grupe prošle godine.

Polučasovna video-poruka Avlakija, koja se proširila internetom preko pristalica Al kaide na Arapskom poluostrvu sadrži pozive usamljenim militantima da ubiju lidere u Egiptu, Jordanu i arapskim državama u Persijskom zalivu zbog rata u kojem je Gaza opustošena.

U video-snimku Avlakijevog govora prikazane su slike Trampa i Maska, kao i potpredsjednika SAD Džejmsa Dejvida Vensa, državnog sekretara Marka Rubija i ministra odbrane Pita Hegseta, prenio je AP.

Takođe su prikazane slike logotipa Maskovih preduzeća, uključujući proizvođača električnih automobila "Teslu".

- Nema crvenih linija nakon onoga što se dogodilo i što se dešava našem narodu u Gazi. Reciprocitet je legitiman - poručio je Avlaki.

Vjeruje se da je Al kaida oslabljena tokom posljednjih godina zbog unutrašnjih sukoba i američkih napada dronovima u kojima su ubijeni njeni lideri.

Jemenski ogranak Al kaide smatra se njenim najopasnijim segmentom nakon ubistva osnivača Osame bin Ladena 2011. godine u akciji američkih mornaričkih specijalaca. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.