Foto: Završen sastanak Dačić - Tači - Ešton
Briesl - U Briselu je za danas završen sastanak predsjednika Vlade Srbije Ivice Dačića i premijera samoproglašenog Kosova Hašima Tačija, uz posredovanje visokog predstavnika EU Ketrin Ešton, a koji je posvećen pitanjima institucija na sjeveru Kosova i oficira za vezu.
Sastanak je završen oko 17.30 časova, a peta runda trilateralnih razgovora biće nastavljena sutra popodne, javljaju beogradski mediji.
Nakon današnjeg sastanka nije predviđeno obraćanje medijima.
Eštonova je danas imala i odvojene susrete sa Dačićem i Tačijem. Dačić se nakon razgovora u kabinetu Eštonove sastao sa američkim diplomatom zaduženim za Balkan Filipom Rikerom, koji se juče u Briselu susreo i sa Tačijem.
Trilateralni sastanci održavaju se "iza zatvorenih vrata" i čak ni članovima delegacija nije dozovljen pristup.
Osim Dačića, u dijalogu sa prištinskim timom danas u Briselu su direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Aleksandar Vulin i oficir za vezu sa Prištinom Dejan Pavićević, eksperti Ministarstva pravde, kao i predstavnici kosovskih Srba.
Iz Kancelarije za Kosovo i Metohiju saopšteno je da će u dijalogu učestvovati predsjednik opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić, kao i Vladeta Kostić iz Gračanice, načelnik Kosovskog okruga.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.