Zatražene hitne akcije međunarodne zajednice radi zaštite Srba

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Zatražene hitne akcije međunarodne zajednice radi zaštite Srba

BEOGRAD - Predstavnici Srpske liste zatražili su hitne i konkretne akcije međunarodne zajednice u zaštiti prava srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, sprovođenje sporazuma koji predviđaju stvaranje Zajednice srpskih opština /ZSO/ i uslova za opstanak Srba na njihovim vjekovnim ognjištima.

U odvojenim sastancima sa šefom Kancelarije EU na Kosovu i Metohiji Tomašom Suniogom i direktorom Kancelarije visokog predstavnika OEBS-a za pitanje manjina Marekom Šćigelom ukazano je na institucionalno nasilje koje se svakodnevno sprovodi nad Srbima na Kosovu i Metohiji, saopšteno je iz Srpske liste.

Na sastancima je ukazano i na svakodnevno kršenje prava srpskog naroda i eskalatorne poteze režima u Prištini koji ugrožavaju opstanak Srba, te na direktne posljedice odluke o ukidanju dinara kojom se najdirektnije udara na cijeli srpski narod na Kosovu i Metohiji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.