Foto: Tornado protutnjao kraj Inđije
Inđija - Sela Ljukovo i Golubinci kod Inđije danas je pogodio tornado koji je, prema riječima mještana, nanio materijalnu štetu na krovovima u nekoliko domaćinstava.
Na snimku koji je “Blicu” poslao čitalac iz Ljukova Dragan Novaković vidi se prolazak tornada trasom pruge.
Novaković kaže za “Blic” da se tornado pojavio između sela Ljukovo i sela Golubinci nešto pre 13 časova.
- Trajao je nekih 10-ak minuta, s tim da sam ja bio u kući prvih par minuta kad se to dešavalo tako da je snimak “samo” šest minuta – rekao je autor.
Moji utisci i utisci mog oca se i čuju na snimku, dodao je.
- Neverovatno je tako nešto doživeti na našim prostorima i osećaj je definitivno zastrašujuć. Što bi rekao naš narod: Ne ponovilo se - kaže ovaj mještanin Ljukova.
Prije tornada koji je snimio Novaković, pojavio se još jedan između Ljukova i Putinaca.
- Moram samo da napomenem da je taj prvi prošao kroz Ljukovo i da ima puno štete u domaćinstvima i seosko groblje je poprilično uništeno.
Dosta spomenika je izvaljeno i polupano - kaže Novaković za “Blic”.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.