Srbinu, učesniku protesta u Zvečanu, 18 mjeseci zatvora

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Srbinu, učesniku protesta u Zvečanu, 18 mjeseci zatvora

BEOGRAD - Dušan Drobac iz Kosovske Mitrovice osuđen je na 18 mjeseci zatvora i 15.000 evra novčane kazne nakon što je je priznao krivicu za krivična djela "napad na službeno lice i huliganstvo" tokom protesta Srba Zvečanu u maju prošle godine.

Presudu je objavila sudija Osnovnog suda u Prištini Violeta Nimani, koja je navela da će u kaznu zatvora biti uračunato vrijeme provedeno u pritvoru i da će osuđeni kaznu od 15.000 evra morati da plati u roku od 15 dana po pravnosnažnosti presude, prenosi RTS.

Drobac je jedan od Srba sa sjevera Kosova i Metohije uhapšenih nakon protesta ispred zgrade opštine u Zvečanu i sukoba sa vojnicima Kfora i policije.

Prištinska policija tada je zauzela zgradu opštine i na silu uvela predsjednika opštine albanske nacionalnosti, izabranog na izborima na kojima Srbi nisu učestvovali.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.