• Novosti
  • Srbija

„Sever zove“: Studenti organizuju višesatni protest u Subotici

Piše: Tanjug 17.05.2025 17:48
Foto: Subotica.com

SUBOTICA - Studenti u blokadi danas u Subotici održavaju protest pod nazivom "Sever zove", a najavljeno je da će skup trajati do dva sata poslije ponoći.

Protest se održava na više lokacija u centru grada, pa je saobraćaj u centralnim ulicama obustavljen, a pojedine ulice blokirane su traktorima.

Skup obezbjeđuju pripadnici policije.

Na protestu su organizovane izložbe transparenata, a najavljeni su performansi, govori studenata i profesora, nastup hora i orkestra, koncerti, nastupi di-džejeva i vatromet.

Duž jedne od ulica postavljeni su štandovi sa hranom.

Organizatori su naveli da žele da izraze podršku studentima u blokadi i da protest treba da simbolizuje jedinstvo građana u, kako su naveli, "borbi za slobodu i pravdu, bez podjela po nacionalnosti, vjeri, rasi".

Na protestu učestvuju i grupe studenata u blokadi koje su stigle u Suboticu pješke i biciklima iz više gradova, između ostalih Zrenjanina, Novog Sada, Sombora, Kraljeva, Loznice.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.