Porodice kidnapovanih traže istinu

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Porodice kidnapovanih traže istinu

BEOGRAD - Porodice kidnapovanih i ubijenih na Kosovu uznemirene su zbog informacija da su uništeni dokazi o trgovini organima Srba i nealbanaca o čijoj se sudbini, kako ističu, ni danas ništa ne zna.

Udruženje porodica kidnapovanih i ubijenih na Kosovu i Metohiji je u saopštenju navelo da su sa nevjericom i zaprepašćenjem primili informaciju da je Haški tribunal 2006. godine naredio uništavanje svih materijalnih dokaza o trgovini organima Srba sa Kosova, a koju su prenijeli mediji.

"Potvrde ranijih nagađanja da su namjerno uništavani dokazi o zločinima nad Srbima na Kosovu i Metohiji po ko zna koji put su uznemirile porodice kidnapovanih i ubijenih, a naročito onih 540 kidnapovanih Srba i nealbanaca o čijoj se sudbini ni danas ništa ne zna", saopštilo je to udruženje.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.