Popović priveden zbog izjava o OVK, sa lisicama doveden u sud u Prištini

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Kosovo onlajn

PRIŠTINA - Pomoćnik direktora Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Igor Popović, koji je priveden na administrativnom prelazu Brnjak zbog izjava o OVK na pomenu srpskim žrtvama u Orahovcu, doveden je danas poslije podne u Osnovni sud u Prištini, gdje se održava sjednica za određivanje dalje mjere.

Popović je doveden u sud sa lisicama na rukama, a potom su stigli i njegovi advokati Ljubomir Pantović, Miloš Delević i Dejan Vasić, prenosi "Kosovo onlajn".

On je priveden u petak uveče, a juče mu je određeno policijsko zadržavanje od 48 sati.

Njegov branilac advokat Miloš Delević rekao je juče da se nada da će se Popović u najkraćem roku naći na slobodi, jer vjeruje da postupak protiv njega nema pravno utemeljenje.

- Apelujemo na Specijalno tužilaštvo i Specijalni sud da poštuju osnovna ljudska prava, pogotovo pravo na slobodu izražavanja. Očekujemo brzo i pravično razrešenje slučaja i da se Popović nađe u najkraćem roku na slobodi - rekao je Delević.

Kancelarija Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju saopštila je Popović priveden po nalogu premijera samoproglašenog Kosova Aljbina Kurtija.

Iz Kancelarije su naveli da je Popović priveden nakon što je u Orahovcu prisustvovao obilježavanju 27 godina od početka stradanja Srba orahovačkog kraja od ruke zločinačke "OVK".

- Popović je priveden zbog svoje izjave nakon pomena, samo zato što je pravim imenom nazvao one koji su ubili 47 Srba i Roma i kidnapovali više od stotinu nevinih ljudi tokom jula 1998. godine - dodali su iz Kancelarije. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.