Foto: Ponovo kamenovana kuća Jaćimovića u Kosovskoj Vitini
BEOGRAD - Ponovo je kamenovana kuća porodice Jaćimović u Kosovskoj Vitini, koja je bila meta napada i za Vaskrs, 2. maja, saopšteno je iz Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju.
U saopštenju je navedeno da je porodica poslije prvog incidenta ugradila kamere na kući kako bi se osjećali bezbjednije, pa je kamera zabilježila ovaj jučerašnji napad, a snimak je predat policiji samoproglašenog Kosova.
Iz Kancelarije su poručili da su učestali napadi na srpsku imovinu i stanovništvo na teritoriji Kosova i Metohije postali krajnje alarmantni.
"Gotovo svakodnevno svedočimo ugrožavanju bezbednosti srpskog naroda u pokrajini, napadima na privatnu svojinu, objekte javne namene i verske pravoslavne objekte na Kosmetu. Posebno zabrinjava činjenica da napadači ostaju nekažnjeni", naglasili su iz Kancelarije.
Iz Kancelarije su ocijenili da bi bilo pohvalno da politička elita u Prištini razvija održive programe povratka srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, umjesto što politikom nekažnjavanja ekstremista šalje poruku da Srbi nisu poželjni.
"Posledice takve politike odražavaju se na svakodnevni život običnog naroda", ističe se u saopštenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.