Foto: Arhiva
BEOGRAD- Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković saopštio je da je danas kod Vučitrna zaustavljeno više srpskih linijskih prevoznika, da su vozači privedeni, a vozila konfiskovana, uz riječi "Ovo je velika Albanija".
"U nastavku terora Aljbina Kurtija danas je kod Vučitrna zaustavljeno više srpskih linijskih prevoznika. Putnici, među kojima i studenti su naterani da napuste vozila, ostavljeni pored puta, vozači privedeni, a vozila konfiskovana, uz reči "Ovo je velika Albanija"", naveo je Petković na Tviteru u poruci koju je uputio specijalnom predstavniku EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslavu Lajčaku.
Petković je rekao da su se naši predstavnici na terenu pobrinuli za putnike i naveo da bi Kurtiju bilo bolje da rješava goruće ekonomske probleme nego što maltretiranjem Srba pokušava da zamaže oči javnosti.
Više naoružanih pripadnika ROSU upalo je danas u podne, u pratnji predstavnika takozvane carine, u više srpskih prodavnica u opštini Štrpce, u potrazi za srpskom robom.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.